Endermologia jest rodzajem masażu, który wyciąga pomocną dłoń do osób zmagających się z cellulitem i pomaga zmniejszyć jego widoczność. Zabieg wykonywany jest za pomocą urządzenia, które posiada dwie rolki masujące skórę. Endermologia jest polecana osobom z cellulitem, który odporny jest na działanie na innych metod jego zwalczania. Zabieg ten pomaga poprawić wygląd cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych, które tworzą efekt tzw. widocznych dołeczków. Poprawia również krążenie i pomaga pozbyć się toksyny z organizmu, które mogą przyczyniać się do powstawania cellulitu.
Czym jest endermologia?
Endermologia to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje urządzenie mechaniczne do masażu i wygładzania skóry. Najprościej mówiąc, endermologia jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, wiotką skórą czy obrzękami. Ten niezwykle precyzyjny masaż z użyciem podciśnienia aktywuje naturalny proces lipolizy, efektem czego jest rozkład komórek tłuszczowych i przyspieszenie ich metabolizmu. Dzięki endermologii, pobudzona zostaje synteza kolagenu i stymulowane jest krążenie krwi. Oprócz tego, dzięki zbiegowi, eliminowane są toksyny z organizmu pacjenta, a także ograniczona zostaje retencja wody w organizmie.
Endermologia – dla kogo?
Głównymi wskazaniami do zastosowania zabiegu enregmologii są:
- cellulit wodny i tłuszczowy
- miejscowa otyłość
- wiotka skóra
- widoczne blizny i rozstępy
- występujący obrzęk i opuchlizna
- przygotowanie pacjenta do zabiegu liposukcji
- regeneracja pacjenta po zabiegu liposukcji
Endermologia – przebieg zabiegu
Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest – jak wygląda zabieg? Zaczyna się on od założenia specjalnego, ściśle przylegającego do ciała kombinezonu. Wspomniany kombinezon działa jako bariera skutecznie oddzielająca głowicę urządzenia od skóry pacjenta. Sam zabieg trwa 40 minut i jest całkowicie bezbolesny. W tym czasie, specjalistyczne urządzenie rozmasowuje wyznaczoną partię ciała zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Siła i sekret tego zabiegu ukryte są w specjalnej głowicy, która wyposażona jest w dwa wałki. Każdy z wałków posiada niezależny napęd i porusza się w różnych kierunkach. Głowica zasysa skórę, a następnie wałki rozmasowują wybrane partie skóry zasysając ją w odpowiedni sposób, dopasowany do problemu z którym zmaga się pacjent.
Efekty endermologii
Po pierwsze likwidacja cellulitu. To główny i najważniejszy efekt zabiegów endermologii. Co warte podkreślenia, zabiegi pozwalają na pozbycie się cellulitu zarówno tłuszczowego, jak i wodnego. Dzięki specjalistycznemu masażowi cellulit zostaje rozbity, w efekcie czego skóra prezentuje się widocznie lepiej, jest napięta i wygładzona. Po drugie, poprawia się krążenie, znikają obrzęki i opuchlizna, a dzięki temu organizm jest w stanie sprawniej pozbywać się toksyn i zbyt dużej ilości wody. Po trzecie, znikają centymetry. Po serii wykonanych zabiegów widocznie zmniejszają się obwody obszarów ciała, które poddane zostały zabiegowi.
Skutki uboczne endermologii
Sam zabieg jest bezpieczny, a wystąpienie skutków ubocznych jest znikome. Jeśli już one się jednak pojawią, to najczęściej są to siniaki, które zazwyczaj są łagodne i szybko znikają. Innymi przykładami skutków ubocznych są tymczasowe zaczerwienienie lub obrzęki w miejscu przeprowadzenia zabiegu.